Przejdź do głównej zawartości

O MNIE


CZEŚĆ!
Nazywam się Helena Niemeczek i pomagam w sprawach dietetyki klinicznej oraz psychodietetyki.
Pracuję zarówno z osobami chcącymi wymodelować sylwetkę i zrzucić zbędne kilogramy, jak i z pacjentami, u których pojawiająca się choroba wymusza wprowadzenie zmian żywieniowych.

Z doświadczenia wiem, że zmiana stylu życia to nie zawsze prosta sprawa, wsparcie na drodze do określonego celu to również wsparcie motywacji, problemów emocjonalnego jedzenia, przekonań dotyczących odżywiania, etc.
 Jeśli byłeś już w procesie zmiany nawyków to prawdopodobnie poczułeś to na własnej skórze. 



PARTNERSTWO WSPÓŁPRACY 

W mojej pracy z pacjentem indywidualnym skupiam się przede wszystkim na pomocy w kształtowaniu prozdrowotnych nawyków żywieniowych. Ja jestem specjalistą od dietetyki - A Ty jesteś specjalistą od samego siebie. 
Twoje doświadczenie to ważna sprawa.  Również z niepowodzeń razem wydobędziemy co najlepsze ;) 

Każda osoba, która do mnie trafia jest traktowana indywidualnie, porady oraz planowane diety są dostosowane do potrzeb, preferencji oraz do aktualnych chęci i możliwości wdrożenia zmian. 

Nie zajmuję się sprzedażą suplementów diety i innych specyfików.  






EDUKATOR ŻYWIENIOWY


Jestem  także edukatorem żywieniowym. Współpracowałam z  ogólnopolskim programem  "Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy". Obecnie oferuję grupową edukację żywieniową, kierowaną zarówno do osób dorosłych jak i do dzieci. Prowadzę wykłady, pogadanki i warsztaty żywieniowe i kulinarne w szkołach, przedszkolach i zakładach opieki leczniczej.   
Angażuję się w pikniki oraz różne eventy promujące zdrowy styl zycia.


MOJE KWALIFIKACJE (bo ze zdrowiem należy postępować fachowo!)

1. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (Collegium Medicum -kierunek dietetyka - studia magisterskie)

2. Studia podyplomowe - psychodietetyka SWPS Katowice

3. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie - kierunek dietetyka kliniczna
4. Ukończenie Stażu Programu "Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy

5. Kursy/ Szkolenia/konferencje:
kilka razy w roku - konferencje, szkolenia, warsztaty







Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jędrna, rześka i ostra... 10 powodów aby mieć ją w kuchni

Pamiętamy ją zwykle z dzieciństwa i przypominamy sobie o niej głównie w okolicach świąt Wielkanocnych.   Wysadzamy na watę lub gazę  i obserwując jak kiełkuje nieraz niecierpliwi podskubujemy po kryjomu ledwo tylko "ruszy" :D  Jeśli nadal nie wiecie o czym mowa to dodam, że jest zieloniutka i dodaje pikanterii niejednej kanapce i sałatce, a jej inną nazwą jest pieprzyca Dlaczego warto po nią sięgać? Jest nieporównywalnie smaczna ;)  Jest niskokaloryczna! Jak większość warzyw i ziół ;) Poprawia odporność!  Przypisuje się także właściwości przeciw pasożytnicze i dezynfekujące. Może więc być znakomitym dodatkiem do potraw w okresie zwiększonego ryzyka infekcji. Poprawia apetyt i usprawnia trawienie.   Warto więc zaangażować małego niejadka i zorganizować wspólnie "domowy zielnik" z rzeżuchą w składzie. Wpływa na kondycje włosów i paznokci.  Co jest zasługą zawartości związków siarki. Chroni przed nowotworami.  Obecność witamin i  

Co jeść oddając krew?

Krew ludzka, to coś czego pomimo postępu medycyny nie udało się jeszcze niczym zastąpić. Codziennie w Polsce wykonuje się tysiące transfuzji, nierzadko ratują one komuś życie. Dar krwi jest więc jednym z bezcennych i najszlachetniejszym, jakie możemy komuś ofiarować. Oto kilka faktów: Każdy z nas ma w sobie około 70-80 ml krwi na każdy kilogram masy ciała, czyli około 5-6 litrów, zależnie od masy ciała. Jednokrotnie oddaje się niecałe pól litra krwi. Czyli około 9% całkowitej objętości. Proces tworzenia komórek krwi- hematopoeza, zachodzi w szpiku kostnym przez całe nasze życie. Ilość komórek krwi wraca do normy do około 48 godzin po donacji. Stężenie hemoglobiny wyrównuje się do 3-4 tygodni. Jak powinna wyglądać dieta osoby oddającej krew? Dla zapewnienia optymalnego procesu tworzenia krwi, niezbędna jest troska o odpowiedni sposób odżywiania. Posiłki powinny być dobrze zbilansowane i o wysokiej wartości odżywczej.  W ich planowaniu należy kierować się zasadą

Czy można jeść czekoladę na diecie?

Czekolada jest jednym z najpopularnieszych, najbardzej lubianych i najchętniej wybieranych słodyczy na świecie. A to za sprawą specyfincznych, przyjemnych doznań smakowych jakie występują po jej spożyciu. Szczególnym powodzeniem cieszy się przede wszystkim wśród kobiet, statystycznie co druga z Nas, sięga po nią każdego tygodnia (czasami nawet częściej), zwłaszcza w okresie okołomiesiączkowym. Czekolada znana jest ze swoich "uszczęśliwiających" właściwości.  Nie jedna z Nas chcąc poprawić sobie nastrój sięga właśnie po kawałek tego specjału.  Efekt poprawy nastroju po spożyciu tego specjału, zawdzięcza się określonej kompozycji cukrowo-tłuszczowej - ktora stymuluje ośrodki nagrody. Co często prowadzi także, do pewnego rodzaju uzależnienia - warto zobaczyć  Film .  Efekt ten także, zawdzięczamy związkom o nazwie anandamidy, tym samym jakie wydzielane są w czasie snu i rekalsu, oraz związkom stymulującym wydzielanie endorfin, (czyli hormonów szczęścia). Czekolada